Molex 0430310003-10-S4-D
Model
0430310003-10-S4-D
Datasheet
0430310003-10-S4-D PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015S SLATE
Attribute Name Attribute Value
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Violet
Length 10.0" (254.0mm)
Series Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge 24 AWG