Molex 0430310003-10-L2-D
Model
0430310003-10-L2-D
Datasheet
0430310003-10-L2-D PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2016L BLUE
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Contact Finish Gold
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Brown
Length 10.0" (254.0mm)
Series Micro-Fit 3.0 43031
Wire Gauge 22 AWG