Molex 0430300004-05-Y1
Model
0430300004-05-Y1
Datasheet
0430300004-05-Y1 PDF
Description
5" PRE-CRIMP 3047 YELLOW
Attribute Name Attribute Value
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Color Blue
Length 3.00" (76.20mm)
Series 1561
Wire Gauge 20 AWG