Molex 0430300004-05-S1
Manufacturer
Molex
Model
0430300004-05-S1
Datasheet
0430300004-05-S1 PDF
Description
5" PRE-CRIMP 3047 SLATE
Attribute Name Attribute Value
Wire Gauge 20 AWG
Contact End Socket to Socket
Part Status Active
Contact Finish Tin
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Color Black
Length 3.00" (76.20mm)