Molex 0039000040-10-Y4
Model
0039000040-10-Y4
Datasheet
0039000040-10-Y4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
Attribute Name Attribute Value
Wire Gauge 24 AWG
Contact End Socket to Cable (Round)
Part Status Active
Contact Finish Tin
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Color Orange
Length 10.0" (254.0mm)