Molex 0039000040-10-W4
Model
0039000040-10-W4
Datasheet
0039000040-10-W4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 WHITE
Attribute Name Attribute Value
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Color Black
Length 10.0" (254.0mm)
Series KK 2759
Wire Gauge 24 AWG