Molex 0039000040-10-N4
Manufacturer
Molex
Model
0039000040-10-N4
Datasheet
0039000040-10-N4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 BROWN
Attribute Name Attribute Value
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness -
Color Green
Length 10.0" (254.0mm)
Series Mini-Fit Jr
Wire Gauge 24 AWG