Molex 0039000040-10-A4
Manufacturer
Molex
Model
0039000040-10-A4
Datasheet
0039000040-10-A4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Attribute Name Attribute Value
Wire Gauge 24 AWG
Contact End Pin to Cable (Round)
Part Status Active
Contact Finish Tin
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness -
Color Red
Length 10.0" (254.0mm)