Molex 0008500113-10-Y4
Manufacturer
Molex
Model
0008500113-10-Y4
Datasheet
0008500113-10-Y4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
Attribute Name Attribute Value
Wire Gauge 20 AWG
Contact End Pin to Cable (Round)
Part Status Active
Contact Finish Tin
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Color Black
Length 6.00" (152.40mm)