Molex 0008500113-10-V4
Model
0008500113-10-V4
Datasheet
0008500113-10-V4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 VIOLET
Attribute Name Attribute Value
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Color White
Length 10.0" (254.0mm)
Series KK 2759
Wire Gauge 24 AWG