Molex 0008500113-10-S4
Model
0008500113-10-S4
Datasheet
0008500113-10-S4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 SLATE
Attribute Name Attribute Value
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Color Violet
Length 10.0" (254.0mm)
Series KK 2759
Wire Gauge 24 AWG