Molex 0008500113-10-B4
Manufacturer
Molex
Model
0008500113-10-B4
Datasheet
0008500113-10-B4 PDF
Description
10" PRE-CRIMP A2015 BLACK
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Contact Finish Tin
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness -
Color Yellow
Length 10.0" (254.0mm)
Series Mini-Fit Jr
Wire Gauge 24 AWG