Molex 0002061101-12-W0-D
Model
0002061101-12-W0-D
Datasheet
0002061101-12-W0-D PDF
Description
12" PRE-CRIMP A2102 WHITE
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Contact Finish Tin
Number of Rows 1
Number of Conductors 1
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Color Yellow
Length 12.0" (304.8mm)
Series 1561
Wire Gauge 20 AWG