Molex 0002061101-12-S0-D
Model
0002061101-12-S0-D
Datasheet
0002061101-12-S0-D PDF
Description
12" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Attribute Name Attribute Value
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Color Violet
Length 12.0" (304.8mm)
Series 1561
Wire Gauge 20 AWG