Microchip Technology PIC32MM0256GPM064T-I/MR
Model
PIC32MM0256GPM064T-I/MR
Datasheet
PIC32MM0256GPM064T-I/MR PDF
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
Availability
IN STOCK
Stock: 1541
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 24
Core Processor PIC
Speed 64MHz