Microchip Technology PIC32MM0256GPM048T-I/PT
Model
PIC32MM0256GPM048T-I/PT
Datasheet
PIC32MM0256GPM048T-I/PT PDF
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TQFP
Availability
IN STOCK
Stock: 1378
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package 28-UFQFPN (4x4)
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 23
Core Processor ARM® Cortex®-M0
Speed 48MHz
Package / Case 28-UFQFN
Series STM32F0
Data Converters A/D 13x12b
RAM Size 4K x 8
Oscillator Type Internal
Core Size 32-Bit
Base Part Number STM32F03
Packaging Digi-Reel®
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
EEPROM Size -
Program Memory Type FLASH
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)