Microchip Technology PIC18LF67K40T-I/MR
Model
PIC18LF67K40T-I/MR
Datasheet
PIC18LF67K40T-I/MR PDF
Description
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN
Availability
IN STOCK
Stock: 3068
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Packaging Digi-Reel®
Program Memory Type FRAM
EEPROM Size -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Part Status Active
Supplier Device Package 24-VQFN (4x4)
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V
Connectivity I²C, IrDA, SCI, SPI, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 19
Core Processor MSP430
Speed 16MHz