Microchip Technology PIC18LF25K83-I/SP
Model
PIC18LF25K83-I/SP
Datasheet
PIC18LF25K83-I/SP PDF
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP
Availability
IN STOCK
Stock: 720
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
Speed 25MHz
Package / Case 32-VQFN Exposed Pad
Series Happy Gecko
Data Converters A/D 4x12b
RAM Size 8K x 8
Oscillator Type Internal
Core Size 32-Bit
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Packaging Tray
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Part Status Active
Supplier Device Package 32-QFN (6x6)
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.98V ~ 3.8V