Microchip Technology PIC18LF25K83-E/SP
Model
PIC18LF25K83-E/SP
Datasheet
PIC18LF25K83-E/SP PDF
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP
Availability
IN STOCK
Stock: 660
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
Speed 32MHz
Package / Case 28-UFQFN
Series STM32L0
Data Converters A/D 10x12b
RAM Size 8K x 8
Oscillator Type Internal
Core Size 32-Bit
Base Part Number STM32L031
Packaging Digi-Reel®
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
EEPROM Size 1K x 8
Program Memory Type FLASH
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package 28-UFQFPN (4x4)
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V