Luminus Devices Inc. CXM-9-30-90-36-AC32-F4-3
- Manufacturer
- Luminus Devices Inc.
- Model
- CXM-9-30-90-36-AC32-F4-3
- Datasheet
- CXM-9-30-90-36-AC32-F4-3 PDF
- Description
- LED COB 3000K SQUARE
- Availability
- IN STOCK
Stock: 80
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Features | - |
| Light Emitting Surface (LES) | 19.00mm Dia |
| Lens Type | Flat |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 90 lm/W |
| Packaging | Tray |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 36V |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 3560lm (3440lm ~ 3680lm) |
| Part Status | Active |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 2.1A |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Viewing Angle | 115° |
| Color | White, Warm |
| Current - Test | 1.1A |
| Height | 1.70mm |
| Size / Dimension | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Series | XLamp® CXA2540 |
| Temperature - Test | 85°C |