Luminus Devices Inc. CLM-9-50-80-36-AC30-F4-3
- Manufacturer
- Luminus Devices Inc.
- Model
- CLM-9-50-80-36-AC30-F4-3
- Datasheet
- CLM-9-50-80-36-AC30-F4-3 PDF
- Description
- LED COB 5000K SQUARE
- Availability
- IN STOCK
Stock: 55
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| CCT (K) | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Features | - |
| Light Emitting Surface (LES) | 19.00mm Dia |
| Lens Type | Flat |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 118 lm/W |
| Packaging | Tray |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 36V |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 2340lm (2260lm ~ 2420lm) |
| Part Status | Active |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 1.25A |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Viewing Angle | 115° |
| Color | White, Warm |
| Current - Test | 550mA |
| Height | 1.70mm |
| Size / Dimension | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Series | XLamp® CXA2520 |
| Temperature - Test | 85°C |