Lumileds L2M0-5770004MC3300
Manufacturer
Lumileds
Model
L2M0-5770004MC3300
Datasheet
L2M0-5770004MC3300 PDF
Description
LED XR-M 5700K 4-UP LINEAR
Availability
IN STOCK
Stock: 29
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Wavelength -
Flux @ Current/Temperature - Test 4363lm (Typ)
Part Status Active
Configuration Square
Current - Max 1.05A
Type LED Module
Viewing Angle -
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Height 6.21mm
Size / Dimension 73.00mm L x 73.00mm W
Series LUXEON XR-M
Temperature - Test 85°C
CCT (K) 5000K
CRI (Color Rendering Index) 70
Features -
Light Emitting Surface (LES) -
Lens Type Domed
Lumens/Watt @ Current - Test 142 lm/W
Packaging Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 43.8V