Lumileds L2M0-5070005MC3300
Manufacturer
Lumileds
Model
L2M0-5070005MC3300
Datasheet
L2M0-5070005MC3300 PDF
Description
LED XR-M 5000K 5-UP LINEAR
Availability
IN STOCK
Stock: 26
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Features -
Light Emitting Surface (LES) -
Lens Type Domed
Lumens/Watt @ Current - Test 141 lm/W
Packaging Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 54.8V
Wavelength -
Flux @ Current/Temperature - Test 5397lm (Typ)
Part Status Active
Configuration Linear Light Strip
Current - Max 1.05A
Type LED Module
Viewing Angle -
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Height 6.21mm
Size / Dimension 198.00mm L x 33.00mm W
Series LUXEON XR-M
Temperature - Test 85°C