Lumileds L2C2-50701208E1500
Model
L2C2-50701208E1500
Datasheet
L2C2-50701208E1500 PDF
Description
LED COB 5000K COOL WH 70CRI SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 75
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Current - Max 1.05A
Type LED Module
Viewing Angle -
Color White, Cool
Current - Test 700mA
Height 6.21mm
Size / Dimension 132.00mm L x 33.00mm W
Series LUXEON XR-M
Temperature - Test 85°C
CCT (K) 5700K
CRI (Color Rendering Index) 70
Features -
Light Emitting Surface (LES) -
Lens Type Domed
Lumens/Watt @ Current - Test 140 lm/W
Packaging Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33V