Leader Tech Inc. 89-CBSA-3.25X4.25X0.8
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
89-CBSA-3.25X4.25X0.8
Datasheet
89-CBSA-3.25X4.25X0.8 PDF
Description
RF SHIELD 3.25" X 4.25" T/H
Attribute Name Attribute Value
Height - Overall 0.135" (3.43mm)
Length - Overall 1.500" (38.10mm)
Type Shield, 2-Piece
Series 10-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 0.500" (12.70mm)