Leader Tech Inc. 55-CBSA-3.0X5.5X0.5
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
55-CBSA-3.0X5.5X0.5
Datasheet
55-CBSA-3.0X5.5X0.5 PDF
Description
RF SHIELD 3" X 5.5" THROUGH HOLE
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 3.000" (76.20mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)