Leader Tech Inc. 52-CBSA-2.0X5.75X0.5
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
52-CBSA-2.0X5.75X0.5
Datasheet
52-CBSA-2.0X5.75X0.5 PDF
Description
RF SHIELD 2" X 5.75" T/H
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Packaging Bulk
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)