Leader Tech Inc. 49-CBSF-1.75X6.0X0.4
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
49-CBSF-1.75X6.0X0.4
Datasheet
49-CBSF-1.75X6.0X0.4 PDF
Description
RF SHIELD 1.75" X 6" T/H
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)