Leader Tech Inc. 49-CBSA-2.0X5.75X0.4
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
49-CBSA-2.0X5.75X0.4
Datasheet
49-CBSA-2.0X5.75X0.4 PDF
Description
RF SHIELD 2" X 5.75" T/H
Attribute Name Attribute Value
Series 40-CBS
Packaging Bulk
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)