Leader Tech Inc. 48-CBSA-3.0X5.5X0.4
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
48-CBSA-3.0X5.5X0.4
Datasheet
48-CBSA-3.0X5.5X0.4 PDF
Description
RF SHIELD 3" X 5.5" THROUGH HOLE
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 40-CBS
Packaging Bulk
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 3.000" (76.20mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)