Leader Tech Inc. 29-CBSA-3.0X5.5X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
29-CBSA-3.0X5.5X0.2
Datasheet
29-CBSA-3.0X5.5X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 3" X 5.5" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Width - Overall 2.750" (69.85mm)
Height - Overall 0.130" (3.30mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)