Leader Tech Inc. 24-CBSA-3.5X5.25X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
24-CBSA-3.5X5.25X0.2
Datasheet
24-CBSA-3.5X5.25X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 3.5" X 5.25" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Length - Overall 4.500" (114.30mm)
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 4.250" (107.95mm)
Height - Overall 0.250" (6.35mm)