Leader Tech Inc. 23-CBSA-4.0X4.75X0.25
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
23-CBSA-4.0X4.75X0.25
Datasheet
23-CBSA-4.0X4.75X0.25 PDF
Description
RF SHIELD 4" X 4.75" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 3.500" (88.90mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 5.250" (133.35mm)