Leader Tech Inc. 22-CBSA-4.25X4.5X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
22-CBSA-4.25X4.5X0.2
Datasheet
22-CBSA-4.25X4.5X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 4.25" X 4.5" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 3.500" (88.90mm)
Height - Overall 0.250" (6.35mm)
Length - Overall 5.250" (133.35mm)