Leader Tech Inc. 22-CBSA-3.75X5.0X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
22-CBSA-3.75X5.0X0.2
Datasheet
22-CBSA-3.75X5.0X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 3.75" X 5" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Length - Overall 4.750" (120.65mm)
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 4.000" (101.60mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)