Leader Tech Inc. 22-CBSA-3.5X5.25X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
22-CBSA-3.5X5.25X0.2
Datasheet
22-CBSA-3.5X5.25X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 3.5" X 5.25" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 3.750" (95.25mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 5.000" (127.00mm)