Leader Tech Inc. 21L-CBSA-1.75X6.0X0.225
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
21L-CBSA-1.75X6.0X0.225
Datasheet
21L-CBSA-1.75X6.0X0.225 PDF
Description
RF SHIELD 1.75" X 6" SMD T/H
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 2.000" (50.80mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)