Leader Tech Inc. 20S-CBSA-2.25X5.5X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
20S-CBSA-2.25X5.5X0.2
Datasheet
20S-CBSA-2.25X5.5X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 2.25" X 5.5" SMD
Attribute Name Attribute Value
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 2.250" (57.15mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)