Leader Tech Inc. 20S-CBSA-2.0X5.75X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
20S-CBSA-2.0X5.75X0.2
Datasheet
20S-CBSA-2.0X5.75X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 2" X 5.75" SMD
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)