Leader Tech Inc. 20S-CBSA-1.75X6.0X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
20S-CBSA-1.75X6.0X0.2
Datasheet
20S-CBSA-1.75X6.0X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 1.75" X 6" SMD
Attribute Name Attribute Value
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 5.750" (146.05mm)
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Width - Overall 2.000" (50.80mm)