Leader Tech Inc. 20-CBSA-4.25X4.5X0.2
Model
20-CBSA-4.25X4.5X0.2
Datasheet
20-CBSA-4.25X4.5X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 4.25" X 4.5" SMD
Attribute Name Attribute Value
Length - Overall 5.500" (139.70mm)
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Width - Overall 2.250" (57.15mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)