Leader Tech Inc. 20-CBSA-4.0X4.75X0.2
Model
20-CBSA-4.0X4.75X0.2
Datasheet
20-CBSA-4.0X4.75X0.2 PDF
Description
RF SHIELD 4" X 4.75" SMD
Attribute Name Attribute Value
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Width - Overall 4.250" (107.95mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 4.500" (114.30mm)