Leader Tech Inc. 14R-CBSFN-0.5X1.5X0.135
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
14R-CBSFN-0.5X1.5X0.135
Datasheet
14R-CBSFN-0.5X1.5X0.135 PDF
Description
RF SHIELD 0.5" X 1.5" T/H
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.400" (10.16mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)