Leader Tech Inc. 14-CBSA-2.75X6.0X0.13
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Model
14-CBSA-2.75X6.0X0.13
Datasheet
14-CBSA-2.75X6.0X0.13 PDF
Description
RF SHIELD 2.75" X 6" T/H
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Part Status Active
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Width - Overall 3.000" (76.20mm)
Height - Overall 0.130" (3.30mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)