KEMET T495D337M010ATE125
- Model
- T495D337M010ATE125
- Datasheet
- T495D337M010ATE125 PDF
- Description
- CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
- Availability
- IN STOCK
Stock: 3455
|---|---|
| Series | TLJ |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Features | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer Size Code | T |
| Capacitance | 220µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2Ohm |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric), 1210 |
| Voltage - Rated | 6.3V |