KEMET T322D476K010AT
- Manufacturer
- KEMET
- Model
- T322D476K010AT
- Datasheet
- T322D476K010AT PDF
- Description
- CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL
- Availability
- IN STOCK
Stock: 1469
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Voltage - Rated | 20V |
| Type | Molded |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Series | TPM |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Features | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Manufacturer Size Code | E |
| Capacitance | 100µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45mOhm |