KEMET L1210R220MDWIT
Manufacturer
KEMET
Model
L1210R220MDWIT
Datasheet
L1210R220MDWIT PDF
Description
FIXED IND 22UH 620MA 270 MOHM
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Material - Core Non-Magnetic
Type Multilayer
Size / Dimension 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Series MLO™
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 17 @ 450MHz
Current Rating (Amps) 330mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±0.1nH
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Inductance 1nH
Frequency - Self Resonant 7GHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 450MHz