KEMET C1206C621J3HAC7800
Model
C1206C621J3HAC7800
Datasheet
C1206C621J3HAC7800 PDF
Description
CAP CER 1206 620PF 25V ULTRA STA
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Applications Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series ESD SMD Auto X7R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Features Soft Termination
Voltage - Rated 50V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 6800pF