KEMET C1206C561J3HAC7800
Model
C1206C561J3HAC7800
Datasheet
C1206C561J3HAC7800 PDF
Description
CAP CER 1206 560PF 25V ULTRA STA
Attribute Name Attribute Value
Series SMD Comm X8R HT150C
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)
Ratings -
Voltage - Rated 25V
Features Low ESL, High Temperature
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 620pF