KEMET C1206C220J5HAC7800
Model
C1206C220J5HAC7800
Datasheet
C1206C220J5HAC7800 PDF
Description
CAP CER 1206 22PF 50V ULTRA STAB
Attribute Name Attribute Value
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 6800pF
Temperature Coefficient X7R
Part Status Active
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series VJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Features -
Voltage - Rated 100V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±10%